<

Уряд хоче на 70% підняти нормативну вартість землі сільгосппризначення

Економіка10 червня 201116740

Як варіант захисту інтересів сьогоднішніх власників землі сільськогосподарського призначення в ході земельної реформи уряд пропонує індексацію нормативної вартості цих земель. Завершена розробка постанови уряду, якою буде приблизно на 70% підвищена нормативна вартість сільськогосподарських земель. Про це 9 червня під час відео конференції повідомив перший заступник міністра агропромислової політики та продовольства Микола Безуглий.

М.Безуглий поінформував: «Сьогодні середня нормативна вартість землі сільськогосподарського призначення по Україні становить 11,3 тис. грн за 1 га. Ми передбачаємо вона повинна збільшитися до 19,9 тис. грн за 1 га».

За його словами, цей крок влади має привести до кількох позитивних соціальних наслідків. «Оскільки орендна плата розраховується від нормативної оцінки вартості земель, то підвищення такої вартості збільшить в 1,7 рази орендну плату. Середній розмір орендної плати по Україні зросте, за нашими оцінками, із теперішніх 312 грн за 1 га до 556 грн», - повідомив перший заступник міністра агропромислових політики та продовольства.

М.Безуглий також зазначив: «Це не тільки дасть більші доходи селянам, власникам земельних паїв, але й збільшить надходження до бюджетів сільських громад через сплату прибуткового податку від більшого розміру орендної плати. А також має сприяти встановленню більш справедливої ринкової ціни, яка буде відбивати більш реальну вартість земель сільськогосподарського призначення».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук