Уряд хоче підняти роздрібні ціни на алкоголь на 25-35%

ЕкономікаІрина Данилів, 19 червня 20159191
Уряд хоче підняти роздрібні ціни на алкоголь на 25-35%

Міністерство фінансів України запропонувало Кабінету міністрів підвищити роздрібні ціни на алкогольні напої на 25-35%, повідомляє прес-служба міністерства.

В Міністерстві вважають, що мінімальні ціни на алкогольну продукцію, які було затверджені у червні 2014 року з метою боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, на сьогодні вже не відповідають ринковим умовам. Через девальвацію національної валюти, зростання цін на енергоносії сировину тощо вони стали нижчими від собівартості алкогольних напоїв і перестали виконувати роль «запобіжника» проти продажу контрафакту.

«Міністерство фінансів запропонувало уряду привести розмір мінімальних цін на алкогольну продукцію у відповідність з реаліями ринку. Цього допоможе досягти прийняття постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957», - йдеться в повідомленні.

Згідно з документом, розмір мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої буде підвищено: на горілку - на 25%; на коньяк - у середньому 31%; на вина - на 35%.

Водночас в мінфіні переконані, що дане підвищення не зробить істотного впливу на рівень споживчої інфляції в Україні, оскільки витрати на придбання алкогольної продукції, за даними Державного комітету статистики, становлять близько 2,4% у споживчому кошику українців. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук