Уряд наказав вирубати Національний парк "Сколівські бескиди"

На сьогодні сорок бригад лісорубів активно вирубують промисловий ліс в урочищах Красний, Ван, Бутівля. План вирубки лісу загальним обсягом деревини у 60 тисяч кубометрів погодило Міністерство екологічної безпеки. Причиною такого рішення стало розмноження жука-короїда, який спричинив масове усушення практично усіх хвойних дерев на території парку.

Причиною розмноження жука-короїда дослідники вважають безгосподарність лісокористувачів, які за останні тридцять років не проводили заходів рекультивації та не прибирали хмизу з порубів, інформує "А4: українсько-польський портал співпраці".

Водночас, вчені наголошують, що вирубка лісу може призвести до того, що опади та весняне танення снігу можуть викликати повені у пониззі річок Стрий та Опір. 

Особливе занепокоєння викликає те, що під час вирубування лісу застосовується важка техніка для вивозу деревини зі схилів гір. У наслідок цього вимивається родючий шар ґрунту. Водночас, вимивання родючого шару призводить до зменшення кисню у гірських річках, що є причиною загибелі форелі та харіуса.

Національний парк "Сколівські бескиди" створено указом Президента України у 1999 році на базі Сколівського лісового заказника. Парк створено у басейнах рік Стрий та Опір. Його загальна площа становить 35 684 гектарів.

Із цієї площі 10 982 гектарів досі не вилучено у постійного лісокористувача Сколівського військового лісгоспу. Саме на цій території вирубують ліс.

Фото: portala4.pl.ua

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук