Уряд планує посилити ваговий контроль вантажівок на дорогах

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 20 травня 20163190
Уряд планує посилити ваговий контроль вантажівок на дорогах
фото Вчасно

Кількість автодорожніх вагових комплексів в Україні в 2016 році планується збільшити втричі – з 34 до 105, йдеться в проекті плану пріоритетних кроків уряду на 2016 рік.

Як пише «Інтерфакс-Україна», згідно з документом, метою посилення контролю вантажного транспорту є збереження дорожнього покриття автомобільних доріг загального користування від руйнування в результаті руху транспортних засобів, що перевищують вагові параметри, за допомогою створення системи ваго-габаритного контролю в інспекційному режимі.

Уряд цьогоріч також готується знизити незаплановані витрати з бюджету на відновлення дорожньої інфраструктури і заощадити таким чином близько 5 млрд грн, а також підвищити габаритно-вагову дисципліну водіїв, що знизить для них ризики штрафних санкцій. При цьому на початковому етапі очікуються надходження у вигляді штрафних санкцій за недотримання водіями габаритно-вагової дисципліни в розмірі 400 тис. грн на місяць.

У тексті документа наголошується, що раніше вже була встановлена заборона на рух дорогами загального користування транспортних засобів, що здійснюють перевезення подільних вантажів загальною масою понад 40 тонн або навантаженням на вісь понад 11 тонн, а в рамках проекту секторальної бюджетної підтримки «Підтримка впровадження транспортної стратегії України »вдалося отримати кошти на придбання 71 пересувного придорожнього комплексу, які будуть обладнані приладами для зважування транспортних засобів.

У середньостроковій перспективі, згідно з даними плану, при наявності 105 пересувних комплексів необхідно забезпечити професійну підготовку фахівців «Укртрансбезпеки», забезпечити необхідний штат її працівників, які здійснюватимуть контроль на дорогах, а також законодавчо встановити для перевізників умови, при яких перевезення вантажів з перевищенням вагових параметрів буде економічно недоцільним.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук