Уряд планує створити державну компанію "Зерно України"

Економіка14 червня 20101380

Кабінет міністрів має намір до кінця 2010 року створити державну компанію "Зерно України".

За планами уряду, крім держави, до числа акціонерів нового підприємства мають увійти вітчизняні приватні трейдери або російський капітал, - повідомляє Економічна правда.

"Ми будемо виступати за те, щоб ця структура була акціонерною компанією, щоб капітал зернотрейдерів мав можливість взяти участь в ній", - повідомив міністр агрополітики Микола Присяжнюк.

Зі свого боку держава планує внести до статутного фонду компанії активи ДАК "Хліб України" і Держрезерву, а це величезна система елеваторів по всій країні. Приватні партнери повинні забезпечити нову структуру фінансами.

У результаті реалізації такого плану в держвласності планується закріпити 51% "Зерна України".

Як приманку для інвесторів чиновники висувають кілька аргументів: державному трейдеру можна не боятися неповернення ПДВ, крадіжки зерна на своїх же елеваторах, проблем з перевалкою і доставкою зерна в порти.

"Для цієї компанії ми обов'язково будемо забезпечувати логістику", - запевнив Присяжнюк.

Представники державних підприємств, які, за планами, повинні увійти до створюваної компанії "Зерно України", підтримують ідею влади.

Однак зернотрейдери, яким держава запропонувала стати партнерами, дають зрозуміти, що вони принципово не сприймають ідею створення державного гравця.

Як заявив власник компанії "Нібулон" Олексій Вадатурський, за наявності ефективно працюючих приватних компаній у створенні держструктури на зерновому ринку сенсу немає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук