Уряд продовжив ще на місяць надзвичайні заходи на ринку електроенергії

Україна завдяки надзвичайним заходам в енергетиці заощадила 1,7 млн тонн вугілля

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 11 травня 20171590

Кабінет міністрів України продовжив термін дії надзвичайних заходів на ринку електричної енергії, введених три місяці тому, ще на один місяць.

«Потрібно продовжувати (заходи), тому що мають приймати оперативні управлінські рішення: ми керуємо системою не в штатному режимі, на превеликий жаль. Але і цей іспит ми пройдемо, хто б нам не заважав», – заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду в четвер, 11 травня, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик зазначив, що введення надзвичайних заходів надало можливість заощадити 1,7 млн тонн вугілля і збільшити його запаси на складах до 2,2 млн тонн, що відповідає рівню запасів восени 2016 року – перед початком опалювального сезону.

Насалик також повідомив, що завдяки впровадженим заходам внесок атомної енергетики у вироблення електроенергії в Україні в квітні досяг 62,5%, а минулої неділі було встановлено абсолютний рекорд – 68% порівняно з 47% у травні минулого року.

Як повідомлялося, надзвичайні заходи в енергетиці, передбачені урядовим розпорядженням від 15 лютого 2017 року, вступили в дію з 17 лютого через блокаду поставок товарів з зони АТО, зокрема, вугілля антрацитної групи, на якому працює половина ТЕС енергогенерувальних компаній країни.

У період дії надзвичайних заходів НЕК «Укренерго» зобов’язана визначити допустимий рівень зниження резерву енергогенерувальних потужностей; встановити вимоги щодо складу обладнання ТЕС у розрізі енергоблоків; за необхідності та за погодженням з Міненерговугілля – застосовувати графіки аварійних відключень.

У свою чергу, ДП «Енергоринок» необхідно розробити графіки навантаження енергосистеми з урахуванням вимог «Укренерго» щодо складу обладнання ТЕС; забезпечити нарахування платежів за електроенергію її виробникам (які працюють за ціновими заявками), для яких зафіксовані графіки та обсяги виробництва, граничної ціни системи.

Крім того, НАЕК «Енергоатом» зобов’язана забезпечити часткове розвантаження окремих блоків АЕС у вихідні та святкові дні за необхідності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук