Уряд пропонує виключати період безробіття при обрахунку пенсій

Економіка9 червня 20117780

До урядового законопроекту «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» внесені зміни як реакція на громадське обговорення, зокрема, враховано головні вимоги профспілок. Про це 9 червня під час відео конференції повідомив віце-прем’єр-міністр України, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

С.Тігіпко поінформував, що заробіток для призначення пенсій для всіх пенсіонерів пропонується обмежити сумою, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Як відомо, сьогодні пенсії чотирьом категоріям - народним депутатам, суддям, прокурорам і військовослужбовцям - призначаються із урахуванням їх заробітної плати, яка істотно перевищує суму, з якої сплачено єдиний внесок. Так, максимальна сума, з якої сплачується внесок – 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, сьогодні - 14 400 грн, а доходи народних депутатів становлять понад 17 тис. грн.

Крім того, враховано пропозицію профспілок щодо прирівнення народних депутатів до інших категорій пенсіонерів у частині умов призначення дострокових пенсій. Адже зараз народні обранці мають право на призначення дострокової пенсії за 2 роки до досягнення ними пенсійного віку, у той час як інші громадяни – за півтора роки.

За узгодженим разом із профспілками рішенням пропонується також за бажанням особи виключати періоди одержання допомоги по безробіттю при призначенні пенсії через оптимізацію заробітної плати у межах 10% стажу, що дасть можливість виключити періоди із найменшою заробітною платою та відповідно мати більший розмір пенсії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук