Уряд просить нардепів дозволити досудове видалення з інтернету нелегального контенту

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 21 жовтня 20153020

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді дозволити досудове видалення або обмеження доступу до інформації, яка порушує авторське право, повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Проект закону було розроблено за участю представників бізнес-асоціацій, власників авторських прав, хостинг-провайдерів.

Одним з головних нововведень є досудова можливість видалення або обмеження доступу до інформації, яка порушує авторське право. При цьому передбачено штрафні санкції в розмірі від 500 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходу за невиконання вимоги з блокування нелегального контенту. Аналогічні штрафи загрожують у випадку відмови ідентифікувати користувача, який розмістив контент, що порушує авторські права. За повторні порушення пропонується карати накладенням штрафу в розмірі від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів. При цьому також пропонується карати за вказування неправдивих даних у випадку вимоги обмежити доступ до ресурсів.

«Цей законопроект – черговий крок у напрямку створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні. Також він унеможливлює застосування економічних санкцій до України як “пріоритетної країни” в “Спеціальному списку 301” і наближає законодавство України до законодавства країн Європейського Союзу», – наголосила директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Мінекономіки Олена Мініч.

Законопроект також містить важливі зміни до закону «Про нотаріат», які дозволяють нотаріусам забезпечувати опис доказів в Інтернеті за зверненням зацікавлених осіб.

Суб’єктам авторського права передбачається надати можливість вимагати видалення або обмеження доступу до інформації, яка порушує авторські права, а також вимагати надання ідентифікуючої інформації користувача, який розмістив таку інформацію з порушенням авторського права.

Передбачається, що власник веб-сайту не буде відповідати за порушення авторських і суміжних прав, якщо протягом доби після звернення суб’єкта авторського права або уповноваженого ним представника обмежить доступ до цієї інформації.

За інформацією Мінекономіки, проект, що містить діючі механізми протидії інтернет-піратству, перебуває на фінальній стадії доопрацювання та найближчим часом буде представлений на розгляд у Верховну Раду України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук