Уряд розширив список банків для компенсації 20% вартості сільгосптехніки аграріям

ЕкономікаАндрій Стець, 19 липня 20173890

Кабінет міністрів України розширив перелік банківських установ, в які сільгоспвиробники зможуть звернутися для отримання 20% компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Як розповіли у відомстві, отримати часткову компенсацію аграрії зможуть не тільки через державні банки, але й через банки, у статутному капіталі яких державі належить не менше 75%.

«Основна мета цього рішення – максимально розширити можливості сільгоспвиробників при використанні програми підтримки і зробити цей процес якомога більш комфортним. Відтепер звернутися за 20%-вою компенсацією можна і в державний банк, і банк з державною часткою», – наводяться в повідомленні слова першого заступника міністра аграрної політики і продовольства Максима Мартинюка.

У поточному році на її реалізацію уряд передбачив 550 млн грн. Мінагропрод очікує, що наступного року ця сума буде збільшена до 900 млн грн, а в 2019-2021 роках - до 1,5 млрд грн. Згідно з повідомленням, список техніки, 20% вартості якої буде компенсуватися за рахунок держбюджету, включає близько 800 одиниць від 40 українських виробників.

Зазначимо, що ініціативу з виділення з державного бюджету 550 млн грн. на компенсацію аграріям через банки 15% вартості придбаної сільськогосподарської техніки українського виробництва. Потім уряд вирішив збільшити обсяг компенсації до 20%. Програма спрямована на підтримку вітчизняного сільгоспмашинобудування, оскільки кошти надаватимуться на покупку техніки з рівнем локалізації виробництва не менше 35%. До 2020 року уряд має намір довести цей показник до 60%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук