Уряд скасував державне і муніципальне регулювання тарифів на пасажирські перевезення

Відтепер автоперевізники самі встановлюватимуть ціни на проїзд

ЕкономікаОксана Руда, 5 травня 201549901
Уряд скасував державне і муніципальне регулювання тарифів на пасажирські перевезення
фото ZAXID.NET

Кабінет міністрів України скасував державне і муніципальне регулювання тарифів на пасажирські перевезення (крім залізничних). Відповідне рішення закріплене постановою уряду №240 від 25 березня, передає Інтерфакс.

Згідно з постановою Кабміну №1548 від 25 грудня 1996 року «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)», вилучається норма про те, що органи державної виконавчої влади та виконавчі органи міськрад встановлюють тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському, внутрішньообласному сполученні.

Крім того, скасовується норма про те, що обласні, Київська, міські державні адміністрації, виконавчі органи Львівської і Криворізької міськрад регулюють (встановлюють) тарифи на перевезення пасажирів і вартість проїзних квитків у міському пасажирському транспорті: метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі (це ті, що працюють в звичайному режимі руху).

Як повідомлялося, автоперевізники в березні зверталися з проханням до Мінінфраструктури, щоб відомство звернулося до облдержадміністрацій і міськрад щодо невідкладного перегляду чинних тарифів на міські, приміські та міжміські внутрішньообласні автобусні маршрути з метою приведення їх до економічно обґрунтованого рівня.

Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський заявив, що вже підписав листа з проханням до кінця 2015 року ввести мораторій на регулювання тарифів на внутрішньообласні перевезення облдержадміністраціями та міськрадами. Водночас, за його словами, міністерство не розглядає можливість повного скасування контролю над ціноутворенням у сфері пасажирських перевезень.

Пізніше, в квітні, Антимонопольний комітет України надав Міністерству інфраструктури обов'язкові для розгляду рекомендації з метою недопущення встановлення необґрунтованих тарифів на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук