Уряд виділив 40 млн грн на утилізацію твердого ракетного палива

Економіка19 липня 20116480

Уряд України виділив 40 млн грн на будівництво об'єктів утилізації твердого ракетного палива (ТРП) міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) РС-22 (SS-24 за класифікацією НАТО - ІФ) на Павлоградському хімічному заводі (ПХЗ, Дніпропетровська обл.).

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів №671-р від 13 липня, кошти виділяються із загального фонду держбюджету за програмою "капітальне будівництво".

Утилізація ТРП МБР РС-22 на потужностях ПХЗ здійснюється в рамках міжнародних зобов'язань України зі скорочення та ліквідації стратегічних озброєнь (СТРТ-1), а також держпрограм із ліквідації МБР РС-22 і утилізації ТРП МБР РС-22.

У рамках програми до кінця 2013 року планується утилізувати наявні в Україні 5 тис. тонн ТРП РС-22.

За даними ПХЗ, наразі на підприємстві з 11 об'єктів промислової утилізації ТРП функціонують чотири об'єкти. Терміни завершення будівництва всього технологічного ланцюжка залежать від фінансування. У 2011 році фінансування програми становило 110 млн грн, бюджетна заявка на 2012 рік - 340 млн грн.

З початку 2011 року на ПХЗ утилізовано 11 ступенів МБР, до кінця року планується утилізувати ще 6-8 ступенів.

Проблематику активізації співробітництва за програмою обговорювали глави держав - Віктор Янукович і Барак Обама під час Вашингтонського ядерного саміту в 2010 році, а також під час минулорічного візиту до Києва держсекретаря США Хілларі Клінтон. Пропозиції української сторони включають залучення американців до фінансування добудови об'єктів повномасштабного виробництва з утилізації ТРП на ПХЗ (готовність об'єктів за програмою загалом оцінюється у понад 80%, за окремими об'єктами - у 86-100% - ІФ). Наразі Міноборони США частково компенсує витрати української сторони на утилізацію за так званим механізмом "чорного ящика". Незначні в загальному обсязі витрат кошти спрямовуються на підтримку умов зберігання МБР.

Згідно з домовленістю з Міноборони США, у квітні на ПХЗ введено в дію виробництво з гідромоніторного вилучення твердого ракетного палива (ТРП). У свою чергу, США готові збільшити свою частку фінансування програми до $24 млн для її завершення у 2013 році, а також відкрити фінансування поставки спецобладнання для утилізації твердих відходів ТРП і порожніх корпусів двигунів МБР. Поставки американського обладнання очікуються в першій половині 2012 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук