Уряд вперше за 15 років перегляне набір прожиткового мінімуму

Уряд вперше за 15 років перегляне набір прожиткового мінімуму

Уряд запланував підвищення мінімальних соціальних стандартів і прожиткового мінімуму з 1 грудня 2015 року на 13%.

«У тій ситуації, яка склалася зараз в Україні, навіть ці 13% - це дуже амбітні плани», – заявив в ефірі Першого національного міністр соціальної політики Павло Розенко, повідомляє прес-служба уряду.

За словами Розенка, соціальна політика є наслідком економічної політики.

«Ми можемо витрачати на соціальну політику рівно стільки, скільки дає економіка. Тому головне завдання влади – запустити економіку. І всі реформи, започатковані зараз, спрямовані саме на це», – зауважив він.

Коментуючи питання прожиткового мінімуму, Павло Розенко зауважив, що відповідний набір товарів, послуг  і продуктів харчування був затверджений ще у 2000 році.

«Згідно з законом, прожитковий мінімум має переглядатися кожні 5 років. Але жодного разу за 15 років  він не переглядався. Більше того, останні 10 років прожитковий мінімум жодного разу не формувався за відповідною методикою. Він фактично встановлюється відповідно до економічних можливостей держави, виходячи  із того фінансування, яке є в держбюджеті», – пояснив Павло Розенко і наголосив, що уряд планує переглянути не лише розмір прожиткового мінімуму, а й набір споживчого кошика, оскільки той, що є зараз, вже давно «морально застарів».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук