Уряд запропонував заборонити вивозити з України необроблений бурштин

Прем’єр-міністр розповів про законопроект, покликаний легалізувати в Україні видобуток бурштину

Кабінет міністрів України на засіданні в неділю, 29 вересня затвердив законопроект про заборону експорту необробленого бурштину, який передбачає зосередження легального видобутку на наявних старательських копальнях, повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук на брифінгу в понеділок, 30 вересня.

«Головний задум – одночасно комплексно криміналізувати нелегальне вивезення бурштину з України», – сказав Гончарук, якого процитувала агенція «Інтерфакс-Україна».

За його словами, законопроект передбачає заборону експорту необробленого бурштину (сирцю), криміналізує нелегальне вивезення бурштину, спрощує процедуру отримання офіційних документів на розробку наявних старательських копалень для легального бізнесу.

Законопроект буде внесено до Верховної Ради найближчим часом, зазначив Гончарук.

Повідомляючи про затвердження цього законопроекту, прес-служба уряду інформувала, що документ передбачає скасування процедур додаткового погодження дозволів на користування надрами з боку відповідних обласних рад. Крім того, він передбачає продаж дозволів на таку діяльність через відкриті електронні аукціони.

Раніше президент України Володимир Зеленський доручив уряду розробити і зареєструвати законопроект про легалізацію видобутку бурштину до 1 жовтня. Наразі текст законопроекту на сайті парламенту відсутній.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук