Уряд запроваджує спеціальні рахунки для водоканалів

ЕкономікаІрина Данилів, 29 серпня 201413350

Уряд України схвалив впровадження рахунків із спецрежимом використання для підприємств централізованого водопостачання та водовідведення для здійснення розрахунків за спожиті енергоносії, а також платежів за зобов'язаннями перед міжнародними фінансовими організаціями. Представники водоканалів вважають, що в такій спосіб уряд ставить підприємства в нерівне становище і надає перевагу енергетикам.

Відповідний законопроект вже розроблений та затверджений на засіданні уряду, повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду. За словами міністра Володимира Гройсмана, запровадження таких спецрахунків дозволить забезпечити стабільні платежі з боку водоканалів. Натомість представники водопостачальних підприємств вважають, що це ускладнить фінансове становище водоканалів.

«На ці рахунки надходитиме плата за водопостачання та водовідведення: кошти на такому рахунку розподілятимуться виключно за встановленими нормативами, з нього не можливо буде стягнути кошти, зупинити проведення операцій. Саме з цих рахунків водоканали будуть розраховуватися за спожиті енергоносії та сплачувати за міжнародними позиками», - заявив глава Мінрегіонбуду Володимир Гройсман.

Керівник прес-служби МКП «Львівводоканал Уляна Горбата в коментарі ZAXID.NET висловила стурбованість такою ініціативою. Вона розповіла, що це питання обговорювалось і раніше. Представники водопостачальних підприємств звертались в міністерство з проханням про законодавче закріплення системи корегування тарифів, коли тариф на водопостачання та водовідведення корегується з тарифом за енергоносії.

«Введення спецрахунків ускладнить фінансовий стан водоканалу. Плата за водопостачання та водовідведення – це фактично єдине джерело надходження коштів на підприємство. В нас чотири першочергові статті видатків – енергоносії, зарплата, податки, виробництво. Нові норми позбавлять нас можливості вкладати кошти в виробництво. Адже вартість енергоносіїв для підприємств постійно зростає, а наші тарифи лише наздоганяють нові ціни», - говорить Уляна Горбата.  

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук