Уряд затвердив положення про Національний репозитарій дисертацій та інших академічних текстів

До 2019 року заплановано створення власної наукометричної бази даних

Уряд затвердив положення про Національний репозитарій дисертацій та інших академічних текстів
фото Depositphotos
Ресурси репозитарію стануть допоміжним засобом для експертизи академічних текстів на плагіат

Кабінет Міністрів України затвердив положення про Національний репозитарій академічних текстів. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу, 19 липня, пише «Інтерфакс-Україна».

Як зазначається, репозитарій - це загальнодержавна розподілена електронна база даних, в якій накопичуються, зберігаються і систематизуються академічні тексти. До репозитарію входять дисертації, кваліфікаційні випускні роботи, статті в наукових виданнях, монографії, наукові видання, звіти у сфері наукової діяльності, підручники, публікації в інтернеті на платформах для обміну науковими публікаціями, а також інші академічні тексти, незалежно від дати публікації. Власником Національного репозитарію є держава в особі Міністерства освіти і науки, що визначає розпорядника.

Згідно з повідомленням прес-служби Міносвіти, ресурси Національного репозитарію будуть допоміжним засобом для експертизи академічних текстів на запозичення (плагіат), але остаточний висновок все одно буде за експертами.

Інституціональні учасники - виші, наукові установи, наукові видавництва та інші, матимуть безкоштовний і вільний доступ до репозитарію.

«На черзі - розробка регламенту, що визначить процедури наповнення репозитарію академічними текстами, порядок їх зберігання, систематизації, обробки, надання інформації у відкритий доступ, взаємодії з інституціональними учасниками та іншими користувачами. Паралельно формуватиметься база текстів - вони збиратимуться в тому вигляді, в якому можуть піддаватися обробці, перегляду і порівнянню», - зазначено в повідомленні.

Перший етап зі створення Національного репозитарію міністерство планує завершити до кінця 2017 року. Після повноцінного запуску ресурсу, в 2018 - 2019 роках заплановано створення власної наукометричної бази даних.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук