Арсенія Яценюка звинуватили у плагіаті кандидатської дисертації

Як стверджує аналітик антиплагіатної ініціативи «Дисергейт», 70 сторінок основної частини дисертації Яценюка містять тексти без посилання на їх справжніх авторів

Доктор філософських наук, членкиня об’єднання «Дисергейт» Тетяна Пархоменко заявила, що 70 сторінок кандидатської дисертації екс-прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка є плагіатом.

У своїй колонці для «Української правди» вона пише, що 70 сторінок основної частини дисертації екс-прем’єра, у тому числі 39 повністю або за виключенням одного-двох речень, містять тексти без посилання на їх справжніх авторів.

Крім того, за словами Пархоменко, дисертація містить сім сторінок буквального перекладу з англійського оригіналу, наведеного з порушенням правил цитування. У тексті відсутні лапки, хоча оригінал перекладений буквально, а подекуди він містить посилання, у тому числі фіктивні.

Пархоменко наголошує, що відповідно до Закону України Про авторське право і суміжні права, а також визначення академічного плагіату згідно із ч.6 ст.69 Закону України Про вищу освіту сторінки дисертації Яценюка, оприлюднені під час її захисту без вказівок на справжніх авторів є плагіатом.

Зазначається також, що значну частину дисертації Яценюка становлять запозичення із навчального посібника Банківське право. Українське та європейське (К.:Атіка, 1999), авторами якого є П.Д. Біленчук, О.Г. Диннік, І.О. Лютий, О.В. Скороход і підручника Національний банк і грошово-кредитна політика (К.: КНЕУ,1999) за редакцією А.М. Мороза та М.Ф. Пуховкіної.

Фото з колонки Тетяни Пархоменко на «Українській правді», натисніть для збільшення

Пархоменко додає, що Мороз на був опонентом Яценюка на захисті його дисертації.

У дисертації екс-прем'єра містяться також фрагменти кількох статей.

Зокрема зі статті Розвиток системи гарантування вкладів фізичних осіб в Україні у світлі світового досвіду (автор Н.П. Бондар), надрукована у збірнику Роль грошових заощаджень населення в розбудові економіки України: матеріали науково-практичної конференції 19 лютого 2002 – К.:КНЕУ, 2002 – с. 87-91, за словами Пархоменко, прем'єр взяв не просто кілька фрагментів, але і концептуально важливу ідею, яку видав за свою.

Фото з колонки Тетяни Пархоменко на «Українській правді», натисніть для збільшення

Крім того, стаття О. Шлапака, В. Пушкарьова, Г. Карчевої Фінансовий стан, тенденції та проблеми функціювання і розвитку банків у 2002 році, надрукована у Віснику НБУ №3 за 2003 рік, перейшла до дисертації Яценюка практично повністю, разом із таблицями та графіками.

Фото з колонки Тетяни Пархоменко на «Українській правді», натисніть для збільшення

Як раніше повідомляв ZAXID.NET, експерти Українського мовно-інформаційного фонду (УМІФ) НАН України провели логіко-лінгвістичну експертизу докторської дисертації Катерини Кириленко, яка є дружиною віце-прем'єра з гуманітарних питань В'ячеслава Кириленка.

Вони встановили, що принаймні 30% тексту роботи (142 фрагменти) скопійовано у інших авторів без посилання на джерела, а рівень її мовного та стилістичного оформлення не відповідає рівню робіт на здобуття наукового ступеня доктора наук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук