Уряд створив сховище академічних текстів для боротьби з плагіатом

Кабінет Міністрів створив єдине електронне сховище академічних текстів для їхньої перевірки на плагіат, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Це рішення сприятиме більш ефективному запобіганню і виявленню плагіату в наукових роботах науково-педагогічних, педагогічних та інших працівників і здобувачів вищої освіти. Також це буде прецедентом для притягнення їх до дисциплінарної відповідальності», – сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич на засіданні уряду.

За її словами, створення такого сховища допоможе автоматизувати процес виявлення академічного плагіату і забезпечить вищі навчальні заклади «відповідними технічними можливостями».

Репозиторій — це місце, де зберігаються і підтримуються будь-які дані, і найчастіше вони зберігаються у вигляді файлів, доступних для подальшого використання.

На створення репозиторію необхідно близько 180 тис. грн. Їх виділять з коштів державного бюджету, передбачених для Міністерства освіти і науки.

Нагадаємо, у 2015 році Міносвіти позбавило вчених ступенів трьох людей за плагіат. Крім того, українські ВНЗ зобов’язали оприлюднити дисертації та відгуки офіційних опонентів на своїх сайтах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук