Усі школи Латвії переведуть на державну мову навчання

Переведення на навчання тільки латиською мовою почнеться з 1 вересня 2019 року

СвітАндрій Стець, 23 січня 20185742

Кабінет міністрів Латвії схвалив у вівторок, 23 січня, переведення державних шкіл на державну мову. Про це інформує Delfi.

Згідно з рішенням, в загальноосвітніх навчальних закладах впроваджується поступове переведення на навчання тільки латиською мовою, починаючи з 1 вересня 2019 року.

Уряд підтримав поправки до закону про освіту і до закону про загальну освіту, згідно з якими перехід на навчання латиською мовою повинен бути завершений в 2021/2022 навчальному році.

Підготовлений МОН проект поправок передбачає провести реформу в навчальних закладах нацменшин в 2021/2022 навчальному році, встановивши, що дошкільне навчання є білінгвальне, в початковій школі (1-6-ті класи) здійснюється за трьома моделями білінгвального навчання, на завершальному етапі основного освіти (7-9-ті класи) 80% навчального процесу забезпечується державною мовою, в середній школі (10-12-ті класи) - тільки на латиською мовою.

Також міністр освіти і науки Латвії Карліс Шадурскіс сказав, що його відомство буде займатися виконанням міжнародних зобов'язань щодо забезпечення освіти нацменшин. В тому числі, буде забезпечено необхідне фінансування навчальних закладів, які впроваджують програми освіти нацменшин.

Нагадаємо, в Україні російську мову виключили зі списку предметів для проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук