З переліку предметів ЗНО-2018 вилучили російську мову

Директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Вадим Карандій заявив, що з переліку предметів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) в 2018 році вилучено російську мову.

За словами Карандія, якого процитувало агентство УНІАН, перелік предметів, за якими можна пройти ЗНО в 2018 році, традиційний, але зменшився на один і в цьому році для ЗНО передбачені 11 предметів.

«Це предмети з навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів. Щодо вилученого предмета – це російська мова в зв’язку з тим, що обсяг замовлення на відповідний тест був невисокий. Російська мова стоїть серед інших наявних в Україні мов, зокрема, польської, угорської, румунської, молдовської, з яких тестування не проводиться», – сказав директор УЦОЯО.

Він також повідомив, що тестування буде проходити за таким графіком: 22 травня – математика, 24 травня – українська мова і література, 29 травня – іспанська, німецька та французька мови, 1 червня – англійська мова, 4 червня – біологія, 6 червня – історія України , 8 червня – географія, 11 червня – фізика, 13 червня – хімія.

Разом з тим, Карандій нагадав, що кожному учаснику ЗНО надається право вибрати для здачі тестів до чотирьох предметів з 11.

«Вибір цих предметів повинен виглядати так: українська мова є обов’язковим предметом ЗНО для будь-якої особи, що проходить державну підсумкову атестацію в нинішньому році. Якщо випускник загальноосвітньої державної установи проходить і інші державні підсумкові атестації, в такому випадку їх вибір повинен бути таким: на другому місці така особа повинна вибрати або математику, або історію України як вибірково-обов’язкові предмети і на третьому місці може вибрати на свій розсуд будь-який предмет, який я не вказав на першій і другій позиції», – сказав він.

За словами Карандія, так само, як і в попередні роки, в 2018 році передбачається додаткова сесія ЗНО, яка пройде з 2 по 11 липня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук