В  прокат виходить українська драма «Полон»
Культура

В прокат виходить українська драма «Полон»

Катерина Сліпченко, 4 лютого 2016 435 0

4 лютого в український прокат виходить українська військова драма Анатолія Матешка Captum (lat. «Полон»). Хоча у фільмі не вказана ані географічна, ані часова приналежність подій, очевидно, що йдеться у ньому про захоплених в полон на сході України.

У якомусь незрозумілому, віддаленому від усього приміщенні двоє озброєних чоловіків утримують полонених. Іноді для забави вони змушують їх бігти мінним полем. У кожного полоненого – свій шлях до в’язниці: волонтери, журналіст, військовий, мати, яка приїхала на пошуки сина...

Єдність часу, місця та дії додатково підкреслює і класичність трагедії, та, водночас, певну документальність.

У фільмі знялись Володимир Горянський, Лариса Руснак, Остап Ступка та інші актори. Щодо Горянського, то для нього така робота аж ніяк не є типовою. Колишній вчитель стає садистом, що робить ставки на людські життя заради розваги.

До недоліків фільму можна віднести надто театральну манеру гри акторів, надто схематичний сюжет та прямолінійність трактування подій та образів.

Як би то не було, Анатолій Матешко спробував осмислити події, не чекаючи на їх завершення. Задача, зрозуміло, надскладна і невдячна. Важко й оцінювати фільм лише як художній образ, адже його сюжетні повороти часами дублюють щоденні випуски новин.

«Війна розкриває справжню сутність людини, а полон перетворює його в загнаного звіра», - йдеться у синопсисі картини.

«Насправді реальність виявилася набагато страшнішою від тієї, яку ми показали в кіно. Для мене це був дуже важливий режисерський експеримент, а наші актори зачекалися такої роботи в Україні», - розповів Анатолій Матешко під час пресконференції в Одесі.

Фільм був знятий на особисті кошти продюсера Антона Сладкевич. Зйомки тривали всього тиждень. Такий стислий знімальний період автори картини пояснили невеликим бюджетом у $ 100 тисяч.

Вперше картина була показана на кіноринку 68-го Каннського кінофестивалю. Українська прем'єра картини відбулася у рамках відразу двох конкурсних програм (національної та міжнародної) Одеського міжнародного кінофестивалю.

За прокат взялася велика дистриб'юторська компанія B&H film distribution, яка обіцяє випустити стрічку у 100 кінотеатрах країни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук