У полоні терору
У Каннах показали фільм про події на сході України
У рамках кіноринку Каннського кінофестивалю відбувся показ українського фільму Анатолія Матешка «Полон». У картині йдеться про добу, проведену в полоні терористів.
Режисер розповів, що ідею він виношував 5 місяців, зняв «Полон» всього за 7 днів в Київській області. «Робота над сценарієм була експериментом. Ми написали перший варіант сценарію, а потім сіли репетирувати з акторами. З нами сиділа асистент і записувала всі зміни, які ми вносили. У підсумку ми зняли фільм за 7 днів, тому що актори вже вжилися в роль. Вони взагалі дуже скучили за такою роботою», - розповів Матешко.
У чорно-білій картині - 12 героїв. Їх кількість, а також цитата з Євангелія від Матвія відсилає нас до 12-ти апостолів. «Фільм емоційний, але при цьому узагальнює теми полону і війни. Він про те, що війна відбирає право людини не тільки жити, але і на смерть. У полоні людина не належить сам собі», - говорить режисер. Головні ролі в картині виконали Володимир Горянський, Лариса Руснак, Остап Ступка, Ірма Вітовська та інші.
За сюжетом в зону АТО (хоча про місце, де відбуваються події глядач має здогадатись сам, у фільмі на це лише натякають) їде викладач хімії (Володимир Горянський), щоб врятувати своїх синів-заручників. Він та жінка, яка їде разом із ним, потрапляють у полон до терористів і стають свідками знущань над полоненими: заручників змушують грати в російську рулетку і бігати по мінних полях. Ми можемо спостерігати за трансформацією героїв у екстримельних умовах полону. Ми бачимо, як кат може стати жертвою, а жертва – катом.
Прем'єра фільму має відбутися у рамках кінофестивалю «Молодість», а прокат запланований на осінь цього року.