В Абхазії для будівництва військового полігону знищили старовинну польську церкву і цвинтар

СвітЮлія Поліковська, 12 січня 20174810
В Абхазії для будівництва військового полігону знищили старовинну польську церкву і цвинтар
В Абхазії бульдозерами знищили старовинну польську церкву і поховання для будівництва військового полігону

В Абхазії на околиці села Цебельда знесли бульдозерами цвинтарну церкву, побудовану у кінці XIX століття місцевою громадою поляків. Про це повідомило «Радіо Свобода».

Голова адміністрації села Григорій Калайджан і депутат райради Геннадій Шінкуба вважають, що церкву та цвинтар знищили для будівництва полігону.

Депутат райради Геннадій Шінкуба розповів про те, що колись у с. Цебельда було компактне поселення полякіа. На околиці села вони ховали своїх покійних і тут же в кінці 19 століття побудували церкву, в якій їх відспівували.

До останнього часу, за його словами, зберігався фундамент церкви з фрагментами стін та частково вцілілою огорожею.

За словами голови села Калайджана, місцеві мешканці вважали територію згадуваного цвинтаря священною і намагалися всіляко оберігати її.

Зазначено, що у 2011 році рішенням уряду територія, прилегла до села Цебельда, була передана міністерству оборони Абхазії для проведення спільних навчань з прикордонним управлінням ФСБ Росії. Пізніше, територію передали за договором прикордонникам, які почали будувати тут військовий полігон. Усі будівельні та земляні роботи курував начальник полігону Віктор Грищенко.

3 січня на територію майбутнього полігону прийшла важка техніка і почала її рівняти. Церква розташовувалася на невеликій сопці. Її знищили так, що залишки стін та огорожі розтягнули бульдозерами майже на сто метрів і розкидали по території. Така ж доля спіткала і людські останки.

На вимогу голови села і депутата райради роботи зупинили. До місця події викликали фахівців Міністерства культури, вони констатували, що пам’ятка втрачена безповоротно, відновленню не підлягає.

Президент і уряд Грузії засудили руйнування російськими військами церкви XIX століття і польського цвинтаря у сепаратистському регіоні Абхазії.

У заяві від 10 січня президент Грузії Гіоргі Маргвелашвілі засудив такі дії як «акт навмисного вандалізму … з боку російських окупаційних сил» і закликав міжнародну спільноту відреагувати.

Міністерство закордонних справ Грузії заявило, що «це був акт проти суверенітету і територіальної цілісності країни», і закликало Росію «припинити практику пошкодження чи руйнування культурних пам’яток на окупованих територіях».

Міноборони Абхазії і Росії заперечили причетність до руйнування. Також міноборони РФ заявило, що не будує нових полігонів в Абхазії, повідомив «Спутник Абхазия».

Прикордонне управління ФСБ Росії в Абхазії 12 січня також розповсюдило заяву про непричетність відомства до знищення храму і кладовища в с. Цебельда.

«Зазначена ділянка місцевості в користуванні Прикордонного управління чи не знаходиться», - сказано у прес-релізі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук