В Австралії померла українська хореографиня Наталя Тиравська

СвітВолодимир Пиріг, 23 січня 20185930

В австралійському Сіднеї на 94-му році життя померла видатна українська хореографиня та художня керівниця численних танцювальних ансамблів, лауреатка Ордена Австралії Наталя Тиравська-Радивил, яка народилася на Волині. Померла мисткиня ще 18 січня, повідомили у вівторок, 23 січня, в Союзі українських організацій Австралії (СУОА).

«Наталя Тиравська – одна з тих, хто заклав міцний фундамент української громади Австралії. Праця покійної є живим доказом того, що тепер називаємо культурною дипломатією. Наталя Тиравська-Радивил передала свій талант не одному поколінню австралійських українців... Вона не зупинялася на сценах Австралії, а популяризувала український танець у США та Канаді. Її ім’я було відоме в Україні», – йдеться у некролозі СУОА.

Українська громада Сіднея та околиць на чолі з почесним консулом України Ярославом Думою, представники австралійського мистецького світу зібралася, щоб провести в останню путь українську мисткиню та віддати шану її таланту і невтомній праці з виховання і навчання українському танцю не одного покоління австралійських українців.

«Дуже важливо, щоб українська громада відповідно оцінила вклад Наталі Тиравської у розвиток культурно-мистецької праці на теренах Австралії. Уряд Австралії зробив це, нагородивши її Орденом Австралії», - заявив голова СУОА Стефан Романів.

За інформацією «Укрінформу», Наталя Тиравська народилася на Волині, в родині Солошенків. Вчилася у школі мистецтва та музики, а відтак закінчила студії у приватній балетній академії в польському Ченстохові.

З 1942-го по 1944-й рік Тиравська була прима-балериною у музично-драматичному театрі в Луцьку, у 1944-1945-му – примою у театрі «Вінета» у Берліні.

Після закінчення Другої світової війни, у 1945-49 рр., вчила народних танців у таборі біженців в Майнз-Кастел у Німеччині. В 1949 році родина Тиравської емігрувала до Австралії, де започаткувала танцювальний ансамбль для дітей української громади. Колектив під її керівництвом неодноразово перемагав у щорічному Сіднейському фольклорному фестивалі «Шелл».

У 1985-му році, разом з ансамблем «Веселка», здійснила тур до Канади та США, виступаючи на світовій арені з нагоди 40-річчя ООН. У 1990-ому році перебувала на гастролях в Україні.

Наталю Тиравську нагороджено різними відзнаками в Австралії та в Україні. Вона була почесною професоркою Волинського народного (тепер національного) університету ім. Лесі Українки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук