В Кам’янці-Подільському відкрили першу в Україні теплоелектростанцію, що працює на біомасі

Унікальна для України ТЕС дозволить заощадити 8,3 млн кубометрів газу на рік

Вартість Теплоелектростанції – майже 10 млн дол.

В Кам’янці-Подільському Хмельницької області у середу, 4 липня, відкрили теплоелектростанцію, яка може працювати як на газі, так і на біомасі, повідомила прес-служба Держенергоефективності. Вартість проекту склала майже 10 млн дол.

Сумарна потужність електростанції – 45 мегават. Для виробництва як електроенергії, так і тепла на ній використовуватимуть, окрім газу, біомасу, зокрема – солому, відходи кукурудзи і соняшника.

Як йдеться у повідомленні, станція безперебійно забезпечуватиме теплом і гарячою водою близько 22 тис. мешканців: 190 житлових будинків, 3 дитячих садки та 5 шкіл. Така ТЕС дозволить заощадити понад 8 млн кубометрів газу в рік.

«Крім цього, із цією станцією Кам’янець-Подільський стає першим, а також третім у Європі та п’ятим у світі містом, яке використовує сучасний метод виробництва тепла, який полягає у роботі турбіни з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна) потужністю 1,8 МВт. На станції також встановлено 2 твердопаливних котли загальною потужністю 15 МВт, два резервних газових котли потужністю 12 МВт, а також 3 когенераційні установки загальною потужністю 1,89 Мвт», – йдеться у повідомленні.

Фото прес-служби Держенергоефективності

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук