В Міноборони виникли проблеми з закупівлями ліків для АТО через декларування цін

Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я в оперативному порядку розгляне проблему відсутності низки важливих лікарських засобів і медпродукціі для забезпечення військовослужбовців та інших категорій осіб у зоні АТО, що виникла через ситуацію з декларуванням цін на ліки.

Як повідомили у прес-службі голови профільного комітету Ольги Богомолець, це питання планується винести на засідання комітету в середу.

Приводом для його розгляду стало звернення до Богомолець директора військово-медичного департаменту Міноборони полковника Андрія Верби.

«Зараз в Міноборони склалася вкрай серйозна ситуація, яка стосується закупівлі лікарських препаратів та продукції медичного призначення - розчинів для інфузій, антибактеріальних препаратів, вітамінів, шприців, крапельниць та ін. Ситуація викликана тим, що Міністерство охорони здоров'я України не задекларувало оптово-роздрібні ціни на значну частину лікарських препаратів та виробів медичного призначення», – повідомили в профільному комітеті.

У комітеті з охорони здоров'я зазначили, що згідно з постановою Кабміну №240 всі лікарські засоби підлягають обов'язковій декларації цін, без якої держзакупівлі проводитися не можуть.

Як нагадує «Інтерфакс-Україна», на початку 2015 через різке зниження курсу гривні виникли проблеми з декларуванням цін на ліки і медвироби, які закуповуються за рахунок бюджету. Ці проблеми призвели до призупинення значної кількості тендерів, на яких закуповуються препарати за рахунок місцевих бюджетів.

У березні міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі заявив, що МОЗ планує найближчим часом домогтися внесення змін до декларування цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, що закуповуються за бюджетні кошти.

Згідно з постановою уряду №240 від 2 липня 2014 декларування змін оптово-відпускних цін здійснюється з використанням механізму визначення порівняльних (референтних) цін, встановлених в країні їх походження, Болгарії, Молдові, Польщі, Словацькій Республіці, Чехії, Латвії та Сербії згідно з відповідним Порядком декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби та вироби медпризначення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук