В Нікарагуа розпочалося будівництво міжокеанського каналу

СвітЛюбко Петренко, 23 грудня 20144770
В Нікарагуа розпочалося будівництво міжокеанського каналу

У Нікарагуа розпочалася реалізація проекту будівництва каналу, який поєднає Атлантичний та Тихий океани. Загальна вартість проекту, як планується, має сягнути 50 мільярдів доларів. Про це повідомив телеканал Euronews.

Будуватиме канал китайська компанія HKND Group з Гонконгу. Нова водна артерія повинна стати альтернативою Панамському каналу.

Президент Нікарагує Даніель Ортега обіцяє, що проект допоможе вирішити соціальні проблеми в країні. «З коштами, які несе проект такого масштабу, у нас з‘явиться більше можливості повністю викорінити бідність», – наголосив він.

Канал, довжиною 278 кілометрів планують збудувати за 5 років. Подорож від одного океану до іншого триватиме приблизно 30 годин. Скористатися водним шляхом зможуть до 5 тисяч суден на рік.

Попри обіцяні 50 тисяч робочих місць, масштабний проект в Нікарагуа зіткнувся із серйозним опором у суспільстві. Багатолюдні демонстрації пройшли у столиці Нікарагуа Манагуа, а також у регіонах, де заплановано маршрут нового каналу. Серйозне занепокоєння викликають екологічні наслідки проекту. Крім того, десятки тисяч жителів Нікарагуа бояться, що уряд також забере їхні землі на шляху будівництва каналу без справедливого відшкодування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук