В Одесі суд скасував штраф в ₴500 тис. водієві на єврономерах

ЕкономікаАндрій Стець, 30 листопада 20174110
Митниця, не змогла довести факт порушення митних правил

Малиновський районний суд Одеси встав на сторону водія автомобіля BMW 320D з польськими номерами, і скасував постанову про притягнення його до відповідальності за порушення митних правил і штрафу у понад 500 тис. грн. Про це повідомляє місцевий сайт «Думська».

Як повідомляється, 5 травня 2016 року водія зупинили співробітники Ізмаїльського відділу поліції. Перевіривши документи, вони повідомили про факт використання українцем авто з іноземною реєстрацією Одеську митницю.

Митники провели перевірку і постановили стягнути з водія понад 500 тис. грн - 300% від суми нібито не виплачених митних платежів. Згідно з постановою, «транспортний засіб, ввезений на територію України нерезидентом в пільговому режимі, використовувався як товар в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими були надані такі пільги».

Однак водій звернувся до суду. У своєму позові просив скасувати цю постанову як незаконну. За словами позивача, машину ввіз в Україну громадянин Польщі, який тимчасово передав її йому. Згідно ст. 380 Митного Кодексу, громадянам-нерезидентам дозволяється ввозити в Україну транспортні засоби особистого користування - на термін до одного року.

При цьому водій стверджує, що він не цікавився і не зобов'язаний знати, в якому режимі був ввезений автомобіль, чи були отримані ввозити будь-які митні пільги. Він не міг мати наміру порушити митні правила, оскільки не є ні власником транспортного засобу, ні особою, відповідальною за дотримання правил митного режиму.

Суддя погодився з доводами позивача і зазначив, що відповідач, тобто митниця, не змогла довести факт порушення митних правил.

Митниця не оскаржила постанову Малиновського райсуду, і воно вступило в законну силу.

Нагадаємо, що на початку листопада суд притягнув до адміністративної відповідальності і наклав штраф в сумі понад 3,38 млн грн. на громадянина України, який ввіз зареєстрований в Литві автомобіль Mercedes-Benz в режимі «тимчасового ввезення» без сплати митних платежів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук