В Україні подешевшала гречка

Економіка7 лютого 20112

У вихідні ціни на гречку в магазинах знизились, і вона тепер коштує від 13 до 17 гривень. Проте ще 4 лютого кілограм крупи в багатьох супермаркетах Києва коштував 24 гривні. У прем'єр-міністра кажуть, що вартість гречки залишиться незмінною, принаймні, до серпня, тобто до майбутнього врожаю.

За словами прес-секретаря прем'єр-міністра Віталія Лук'яненка, причиною роздування цін виявилися виробники, які отримували величезні прибутки, пише "Сегодня".

"Від виробників зажадали знизити до обґрунтованої ціни, інакше уряд проведе товарну інтервенцію. Іншими словами, виділило б квоти для імпортної гречки, яка була б порядком дешевше. Це обіцяло виробникам великі збитки, і вони погодилися з нашими вимогами", - розповів В.Лук'яненко.

Він підкреслив, що вартість гречки залишиться незмінною, принаймні, до серпня, тобто до майбутнього врожаю.

Експерти, у свою чергу, вважають, що гречка не протрималася б довго на позначці 24 гривні за кілограм.

"Гречка - замінний продукт. Врешті-решт люди перестали б купувати за такими цінами і перейшли б на картоплю і рис, які не дорожчають", - заявив керівник групи експертів ГО "Український клуб аграрного бізнесу" Володимир Лапа.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство аграрної політики і продовольства домовилося з переробними підприємствами про встановлення відпускної ціни на гречку з 7 лютого 12,6 гривень за кілограм.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук