В Україні різко знизилися витрати з держбюджету на утримання державних дач

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 29 вересня 20152960

Скасування президентом України низки указів і розпоряджень щодо пільговиків, які проживають на державних дачах, дало змогу заощадити значні кошти держбюджету, заявив виконувач обов’язків керівника Державного управління справами Сергій Борзов.

«Ще в 50-х роках були засновані так звані держдачі, які утримували за рахунок держбюджету. За рахунок платників податків вища каста чиновників там спокійно жила. Я б сказав, що 2014 рік став в цьому плані історичним, оскільки Петро Порошенко скасував низку указів і розпоряджень щодо пільгових категорій, які там проживали», – сказав Борзов на прес-конференції в Києві у вівторок, 29 вересня, передає «Інтерфакс-Україна».

Так, на утримання держдач у 2012 р. Було витрачено 43 млн грн, у 2013 р. – 42 млн грн, у 2014 р. – 38 млн грн, а в 2015 р. – лише 3 млн грн.

За його словами, ці гроші йдуть на утримання державної резиденції, яка у будь-який момент повинна мати можливість поселити президента або іншого високого гостя з іншої країни. А інші кошти комплекси «Конча-Заспа» і «Пуща-Водиця» отримують від оплати оренди самими жителями.

Борзов також розповів, що від початку 2015 року, після того, як проживання стало можливим для широкого кола громадян, на державних дачах заселилося 160 сімей – звичайні менеджери, юристи, ІТ-фахівці та приватні підприємці. Критеріями для поселення є відсутність судимості й достовірні анкетні дані. Після перевірки Управлінням держохорони людина може оселитися.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук