В Україні скасували єдині тарифи на воду для всіх споживачів

Чиновники вирішили повернутись до практики, яка діяла до середини 2014 року

ЕкономікаО.Г., 3 вересня 201539303
В Україні скасували єдині тарифи на воду для всіх споживачів

Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою припиняється практика застосування єдиного тарифу на централізоване водопостачання і водовідведення.

Згідно з документом, тарифи будуть встановлювати з урахуванням особливостей надання послуг підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства в регіонах країни.

Як повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду, відповідну постанову уряд прийняв на засіданні 2 вересня.

«Сьогодні на засіданні уряду ми схвалили постанову, яка припиняє застосування єдиного тарифу на централізоване водопостачання та водовідведення. Адже те, що більш-менш було прийнятним у великих містах, на рівні маленьких міст та селищ працювало просто неефективно. Причому сплачували за цю неефективність кінцеві споживачі, зі своєї власної кишені», – повідомив віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко.

За його словами, скасування єдиного тарифоутворення на такі послуги дасть змогу справедливо розподіляти витрати на централізоване водопостачання та водовідведення між споживачами, а водоканали невеликих міст формуватимуть окремі тарифи на послуги водопостачання.

Нагадаємо,що у 2014 році НКРЕКП встановила  єдині тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для ліцензіатів (тобто, тарифу в єдиному розмірі для всіх груп споживачів). До цих змін у 2014 році органами місцевого самоврядування тарифи  формувалися та встановлювалися за групами споживачів – населення, бюджетні установи, інші споживачі тощо.

Нині в Мінрегіонбуді вирішили, що застосування єдиних тарифів призвело до підвищення тарифів для кінцевих споживачів та фактичного покладання витрат інших підприємств водопровідно-каналізаційного господарства на тих, хто використовує покупну воду чи подає на очищення стоки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук