В Україні створять Інститут книги

КультураДарина Цвях, 4 листопада 20154640

Верховна Рада планує створити Український інститут книги. За ухвалення відповідного законопроекту у першому читанні проголосували 233 народних депутати, йдеться на офіційному сайті Верховної Ради.

Згідно з проектом документу, Український інститут книги є державною установою, яка увійде до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв (надалі – орган управління), і здійснює свою діяльність відповідно до статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв.

Передбачають, що Український інститут книги буде опікуватися популяризацією української літератури, літературної спадщини, української мови та української видавничої справи в Україні та за кордоном, а також популяризацією читання літературних творів в Україні. Пропонують, щоб інститутом керував директор, якого би призначали на 5 років.

Фінансувати Український інститут книги мають за рахунок коштів державного бюджету, а також коштів, отриманих від управління майном, переданим Українському інституту книги на праві повного господарського відання або оперативного управління, надходжень від управління правами інтелектуальної власності.

Автором законопроекту є народний дипутат Микола Княжицький, який анонсував цю ніціативу під час Форуму видавців у Львові.

Після прийняття законопроекту в першому читанні його винесуть на громадське обговорення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук