В Україні випустили перших інструкторів сил спецоперацій Збройних сил України

командувач ССО Ігор Луньов

У Центрі підготовки Сил спеціальних операцій (ССО) Збройних сил України відбувся перший випуск інструкторів, які в подальшому будуть навчати військових в цьому ж центрі, повідомив командувач ССО Ігор Луньов.

«У травні був перший випуск з цього центру – з 150 військових цей курс закінчили 29. 25 можуть бути інструкторами, 14 вже мають сертифікат на право працювати інструкторами. В рамках другого набору ми спочатку вибрали 300 осіб, з них близько 190 були представлені на кваліфікаційний курс, станом на сьогодні вже близько місяця проходить підготовку кожен шостий», – розповів він на брифінгу у вівторок, 21 червня, в Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

Луньов зазначив, що критерії відбору дуже високі, «навіть далеко не всі військовослужбовці, які проходили службу в силах спецпризначення, або в високомобільних десантних військах, можуть відповідати нашим критеріям».

Він також розповів, що зараз проходить підготовка окремих підрозділів за допомогою інструкторів з країн НАТО у всіх військових частинах, які знаходяться в підпорядкуванні командування ССО.

«Станом на кінець травня весь комплект частин підпорядкований командувачу. Частини спеціального призначення та інформаційно-психологічних операцій знаходяться в єдиному комплекті, їх оперативна підготовка проходить спільно з бойовою підготовкою, це все відбувається з урахуванням обстановки в зоні АТО », – поінформував командувач Сил спеціальних операцій Збройних сил України.

Відповідаючи на уточнююче запитання про підготовку фахівців з інформаційно-психологічних операцій, Луньов сказав: «По суті зараз вони сидять за комп'ютером, моніторять інформаційний простір, виявляють загрози і на підставі цієї інформації приймаються відповідні рішення».

«На сьогодні у нас недостатньо ресурсів і технічних можливостей, але це питання часу», – констатував він.

Луньов також зазначив, що вже існує командування ССО, проводяться заходи оперативної підготовки. «Юридично ССО почали існувати 16 червня, коли були прийняті зміни до законодавства, згідно з якими ССО визначено як окремий рід військ ЗСУ. Тобто юридично затверджено те, що по суті вже існує півроку », – наголосив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук