В Україні вперше зібрали рекордний врожай сої

В Україні у минулому році врожай сої вперше склав рекордні 4 млн тонн, повідомив президент Української асоціації виробників сої Віктор Тимченко.

За його словами, в 2016 році галузь вийшла на рекордні виробничі результати. Вперше в історії вітчизняного соєвого виробництва було зібрано 4 млн 125 тис. тонн продукції і це при тому, що площі культури були на 300 000 га менше, ніж у позаминулому році. Якщо в 2015 році середня врожайність склала 18,4 ц/га, то в 2016 році – 22,9 ц/га. Останній показник наближається до світових, які сьогодні становлять 27-30 ц/га.

Президент асоціації вважає, що цього успіху досягнуто не лише завдяки сприятливій погоді, а й широкому впровадженню сучасних технологій.

Загалом, галузь демонструє стрімку динаміку. Адже протягом останніх шести років валові збори сої зросли майже втричі. У 2010 році з площі 1 млн 42 га зібрали 1 млн 672 тонн сої. За словами Тимченка, ціни на продукт протягом року зросли на 1-1,5 тис. грн і становлять в середньому 10650 грн за тонну, процитував його слова ресурс УкрАгроКонсалт.

Нагадаємо, в Україні минулого року зібрали рекордний врожай соняшника.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук