В Україні з червня можна буде зареєструвати нерухомість швидше, але за подвійну плату

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 14 квітня 201515040

Уряд України встановив скорочені терміни послуг державної реєстрації речових прав на нерухоме майно протягом трьох днів, а при держреєстрації з видачею свідоцтва про право власності на нерухомість, а також держреєстрації права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс – протягом п'яти днів, йдеться в постанові Кабінету міністрів №190 «Про надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень в скорочені терміни» від 8 квітня, опублікованій на сайті уряду.

Згідно з додатком до постанови, розмір плати за такі послуги визначений у подвійному розмірі адміністративного збору за держреєстрацію речових прав та прав власності на нерухомість відповідно.

Уряд також встановив за подвійну оплату скорочені терміни надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРПНМ) в паперовій формі - впродовж години з моменту реєстрації заяви.

Держреєстрація обтяжень згідно з затвердженими скороченими термінами надання таких послуг стане можлива впродовж двох годин: плата передбачена у розмірі адмінсбору за держреєстрацію обтяження.

Зазначені умови скорочених строків держреєстрації речових прав на нерухомість та їх обтяжень набирають чинності через два місяці після публікації зазначеної постанови.

Крім того, уряд встановив, зокрема, що плата за надання таких послуг в скорочені терміни повертається заявникові лише у випадку ненадання послуг з вини держреєстратора. У випадку відмови в держреєстрації речових прав на нерухомість та їх обтяжень, а також за відсутності інформації про такі права в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно і в інших реєстрах, інформація в які вносилася до 2013 року, зокрема Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Державному реєстрі іпотек та Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, плата за надання таких послуг та інформації в скорочені терміни заявнику не повертається.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук