В Україні заборонили показ російського кіно

КультураОксана Руда, 5 лютого 201518970
В Україні заборонили показ російського кіно

Верховна Рада України ухвалила закон, що передбачає заборону трансляції російських фільмів і серіалів в Україні, які були зняті від 1991 року.

За відповідне рішення проголосували 259 народних депутатів.

Законом вносяться зміни до деяких законодавчих актів України щодо захисту інформаційного теле-, радіопростору України.

Передбачається заборона розповсюдження і публічного демонстрування фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами РФ, а також фільмів, що пропагують діяльність правоохоронних органів, збройних сил, інших військових чи силових формувань Росії, або їх окремих представників, та фільмів, сюжет яких безпосередньо чи опосередковано пов'язаний з діяльністю зазначених органів чи формувань.

«Я прошу підтримати нашу поправку, щоб заборонити трансляції російських серіалів в Україні загалом. Серіали виробництва країни-агресора не мають права крутитися на українських каналах, бо правильно сказав колега Княжицький: це плювати в душі тим, хто зараз захищає нашу країну», – звернувся до народних депутатів лідер Радикальної партії Олег Ляшко перед голосуванням за законопроект.

У свою чергу народний депутат Микола Княжицький зауважив, що до суб'єктів господарювання, які порушать встановлені цим законом норми, Держкіно застосовуватиме санкції у вигляді штрафів від 10 до 50 мінімальних заробітних плат.

Крім того, він зазначив, що буде створено перелік осіб, участь яких у фільмах також є критерієм для заборони трансляції.

У коментарі "Телекритиці" Микола Княжицький пояснив, що Верховна Рада підтримала не поправку № 28 народного депутата Вікторії Сюмар, за якою забороняються лише ті російські фільми, які виготовлені після 1 січня 2014 року, а усну поправку народного депутатаОлега Ляшка, за якою забороняються всі фільми виробництва Російської Федерації. «А про дати виробництва в його поправці не йшлося», - каже пан Княжицький.

Те саме написала Вікторія Сюмар на своїй сторінці у Facebook: "Я пропонувала заборонити всі російські інформпродукти, які популяризують органи влади держави та , в додаток, всі фільми та серіали - в тому числі і мелодрами - вироблені після початку російської агресії в Україні. Але проголосували врешті більш жорстку поправку Олега Ляшка про заборону всіх фільмів і серіалів, вироблених в Російській Федерації. Так, ціною Йолки та Любовь-Морковь простимулювали своє кіновиробництво. Жорстко. Але війна точно не м'яка історія".

Це підтвердив і автор поправки Олег Ляшко. "Парламент проголосував за нашу поправку про заборону трансляції ВСІЄЇ російської продукції на українських каналах", - написав він на своїй сторінці у соцмережі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук