В Україні запаси газу та нафти більші, ніж у Росії, - експерт

Економіка2 червня 201044742

Україна має запаси газу на тисячу років, стверджують українські та німецькі науковці, які провели оцінку покладів басейну Чорного моря. Крім того, вченим вдалося розробити технологію видобутку газу з газогідрату.

Якщо уряд зможе залучити інвесторів до розробок родовищ, Україна отримає промисловий газ уже через кілька років.

Серед учасників дослідження – доктор біологічних наук Сергій Гулін, який очолює відділ радіаційної та хімічної біології Інституту біології південних морів. В інтерв’ю Радіо Свобода професор розповів, скільки газогідрату вони виявили на чорноморському дні.

У перерахунку на метан запаси газогідратів Чорного моря, якщо брати увесь басейн, оцінюються у середньому в 50 трильйонів кубометрів, – зазначив він. – Якщо за одиницю виміру взяти річний видобуток України (а це приблизно 20 мільярдів тонн), то 50 трильйонів дають запаси газу на кілька сотень, а може й тисяч, років. Більшість цих покладів лежать в економічній зоні України».

«Зараз розроблена вишукана, на мою думку, технологія (поки вона на стадії доопрацювання): це витіснення метану із газогідрату вуглекислим газом, – пояснює професор Гулін. – Тобто якщо вуглекислий газ закачати в пласти газогідратів, замістивши метан вуглекислим газом, ми вирішуємо екологічну проблему – проблему парникового ефекту».

Із висновками українсько-німецьких досліджень погоджується віце-президент Української нафтогазової академії, професор Роман Яремійчук. «Це правдива оцінка. Професори запевнюють, що якщо будуть гроші, то через п’ять років можна мати промислову продукцію», – впевнений Яремійчук. Посилаючись на розробки своїх колег, він запевняє, що Україна багата на нафту й газ не лише у басейні Чорного моря.

«Україна насичена вуглеводневою сировиною, нафтою та газом, більше, ніж Російська Федерація. Вони є по-різному розміщені. У західній частині – приблизно третина їх, потім Дніпровсько-Донецька западина, потім Південь і Чорне море», – зауважив професор.

За даними фахівця зі світової енергетики, співробітника Російської академії наук Назипа Байкова, основні запаси природного газу зосереджені нині в Росії (47,58 трильйона кубометрів), Ірані (27,5 трильйона кубометрів) та Катарі (25,8 трильйона кубометрів). Отож, якби Україна почала видобувати власний газ, вона стала б лідером у світі за кількістю запасів блакитного палива.

Щоб отримати прибуток із підземного українського багатства, потрібно знайти кошти на розробку копалин, зазначає Роман Яремійчук. Найбільшою проблемою він вважає недолугу українську інвестиційну політику. Інвестори не вкладають кошти у розробки українських родовищ, бо не мають гарантій уряду. Крім того, професор пропонує полегшити податкове законодавство. Як приклад, він наводить Росію, де розробки корисних копалин звільнили на 15 років від податків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 42

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Бандерівець to Штирлиц 3 червня 2010, 10:35

  Знищили землю комуняки з їхніми недолугими ідеями житниці європи. І нафтогазоносні родовища які вдалося розвідати також вони "висмоктали". І наша земля нажаль уже добряче потикана подібними свердловинами. Але нащастя вони не добралися до ще існуючих родовищ, тому ми радієм що вони ще є!!!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Штирлиц 2 червня 2010, 15:37

  [i]по оценкам специалистов, сегодня свыше 30 млн га земель сельскохозяйственного назначения следует признать деградированными, а около 17 млн. га – эрозионно-опасными. И это при общем количестве сельхозземель чуть более 40 млн. га. При этом ситуация только ухудшается. Ежегодные потери верхнего плодородного слоя почв, вследствие их эрозии, составляют 15-20 тонн с гектара.[/i] http://proua.com/analitic/2009/03/23/090000.html Украинский чернозем загубили, мега идея кормилицы всея Европас канула в небытие. Теперь у лапшерезов от политики появилась новая фишка - раздолбать изнуренную землю к ядреной фене, истыкав ее газо-нефтяными скважинами. А лошки так радуются таким новостям, будто бабулес потечет в ихние карманы, вот наивняк.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • тарас 2 червня 2010, 15:13

  У роки "загниваючого капіталізму" і "процвітаючого комунізму",до чого доцвіли ми вже бачимо,у нас в Харківській області знайшли залежі нафти і газу на понад 300(триста)років.Але зараз говорять що не знають де ці скважини. НЕ ВІРЮ. Комусь вигідно купувати газ у рОСІЇ,щоб можна було що вкрасти.Запитайте хто працював у АПГБ(Ахтирська партія глибокого буріння)вони підтвердять мої слова

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук