В Україні запустили інтерактивну карту програм компенсації «теплих» кредитів

ЕкономікаАндрій Стець, 2 вересня 20167291

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження запустив інтерактивну карту місцевих програм компенсації «теплих» кредитів. Про це повідомила прес-служба Держенергоефективності.

«Тепер, зайшовши на сайт агентства українці зможуть переконатися, в яких містах, районах, областях місцеві органи влади надають додаткову безповоротну грошову допомогу на утеплення житла, перехід на «негазові» котли, проведення різних енергоефективних заходів», - йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, карта розроблена Держенергоефективності за підтримки проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», який впроваджується за дорученням Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та реакторної безпеки Німеччини (BMUB) компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).

Згідно з повідомленням, місцевою владою вже прийнято 184 програм допомоги населенню при утепленні у всіх областях України. При цьому, 2016 року понад 22 тис. сімей вже скористалися місцевою підтримкою та отримали додаткове відшкодування витрат на утеплення на суму 19 млн грн, а також понад 70 ОСББ отримали компенсацію з місцевих бюджетів у розмірі близько 1 млн грн.

Нагадаємо, що на початку квітня 2015 року уряд прийняв програму компенсації 20-40% вартості кредитів на заходи з підвищення енергоефективності. Бюджет програми становив 1,57 млрд грн. У лютому поточного року Кабінет міністрів продовжив дію програми на 2016 рік, передбачивши на ці цілі 900 млн грн.

Механізм фінансування «теплих» кредитів передбачає відшкодування 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) для громадян при заміні газових котлів, 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на енергоефективне обладнання і матеріали для фізичних осіб, 40% тіла кредиту (але не більше 14 тис. гривень у розрахунку на одну квартиру) на енергоефективне обладнання і матеріали для ОСББ та житлово-будівельних кооперативів. Громадянам, які отримують субсидію, компенсується 70% суми кредиту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук