В Україні запустили новий вид банківських рахунків

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 20 грудня 20178930

В Україні запровадили новий вид банківських рахунків - рахунки умовного зберігання, так звані «ескроу»-рахунки, та визначено ескроу-агента, повідомила прес-служба Нацбанку України.

«У зв’язку зі змінами у законодавстві України, пов’язаними із запровадженням нового виду рахунків - рахунку умовного зберігання (ескроу), Національний банк розробив порядок відкриття банками таких рахунків», – повідомили у НБУ.

Відповідний порядок викладений у постанові регулятора від 18 грудня 2017 №133. Вона набере чинності з 21 грудня 2017 року.

Зокрема цим документом визначено порядок відкриття та закриття рахунків умовного зберігання; встановлено перелік документів, який клієнт подає до банку під час відкриття рахунку умовного зберігання; визначено виключний перелік операцій, які можна здійснювати за рахунком умовного зберігання. Також, надано право нерезидентам - інвесторам відкривати рахунки умовного зберігання для перерахування коштів бенефіціарам, тощо.

Крім того, у постанові НБУ визначено функції банка, агента таких операцій. До них належать укладання договорів із заявником вимоги; зарахування коштів на рахунок «ескроу», відкритого заявником вимоги, та перерахування їх на рахунок бенефіціара або виплата бенефіціару відповідних коштів готівкою; встановлення особи бенефіціара та перевірка наявності в нього права на одержання коштів; перерахування коштів бенефіціарам протягом трьох років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук