В Україні змінився порядок нарахування пенсій

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 15 квітня 201690021
В Україні змінився порядок нарахування пенсій
фото ТЕЛЕГРАФ

В Україні набув чинності закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», згідно з яким громадяни, що виходять на пенсію, для її нарахування зможуть подавати довідку про доходи за будь-які 60 місяців поспіль, до 30 червня 2000 року.

Відповідний закон опублікований у газеті «Голос України».

Закон дає право громадянам, які виходять на пенсію, подавати довідку про доходи для нарахування пенсії за будь-які п’ять років за період до 2000 року. Таке право українці мали до 2016 року, а з 1 січня для нарахування пенсії використовувалися дані про зарплату з 2000 року.

«Це призводило до того, що пенсіонери, яким пенсії призначалися до 31 грудня 2015 року, і ті, кому пенсії призначалися вже після 1 січня 2016 року, могли отримати при інших рівних умовах різну пенсію», – пише УНІАН.

Також була можлива ситуація, коли людина, яка працювала після 2000 року без сплати податків, при виході на пенсію отримувала розмір виплати, розрахований на основі доходів до 2000 року. «А людина з аналогічними доходами до 2000 року, яка продовжувала працювати після 2000 року зі сплатою податків, могла отримати меншу пенсію, якщо її зарплата після 2000 року стала нижчою. При цьому така людина платила до бюджету більшу суму, ніж перший громадянин», – зазначає агентство.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук