В Україні значно зросла кількість онлайн-шахрайств

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 14 квітня 20167190

У 2015 році значно зросла кількість шахрайських операцій, що проводилися без фізичного використання платіжних карток через мережу Інтернет, заявив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України (НБУ) Сергій Шацький.

«У мережі інтернет відбулось понад 43 тисячі шахрайських операцій на суму майже 95 млн гривень, за допомогою банкоматів кількість незаконних дій та сумнівних операцій становила 9,4 тисяч на суму 15,2 млн гривень, а у торговельній мережі зафіксовано 4,7 тисяч таких операцій на суму 13,9 млн гривень», – сказав він під час конференції «Управління операційними ризиками», передає «Економічна правда» з посиланням прес-службу регулятора.

За його словами, у 2015 році кількість банків, котрі повідомили регулятору про наявність незаконних дій або сумнівних операцій, зросла до 47 установ.

Він наголосив, що обсяги збитків банків від шахрайських дій з платіжними картками не мають значного впливу на вітчизняний ринок платіжних карток в Україні. «Проте від таких дій, насамперед страждають громадяни. Крім того, це шкодить широкому розвитку безготівкових операцій у нашій країні. Саме тому Нацбанк приділяє велику увагу підвищенню рівня фінансової обізнаності населення та інформуванню про правила безпечних безготівкових розрахунків», – сказав Шацький.

Директор департаменту платіжних систем додав, що регулятор неодноразово застерігав громадян від розголошення будь-яким особам персональних даних та даних платіжних карток, звертав їх увагу на застережні рекомендації тощо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук