В Україні знову подорожчають цигарки

Економіка15 червня 20101610

Набуття чинності нового Податкового кодексу України може призвести до подорожчання сигарет до 1 гривні за пачку. Про це заявив Костянтин Красовський, завідувач сектором контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України.

За словами експерта, за умови, що безподаткова частина вартості залишиться незмінною, прийняття Податкового кодексу може призвести до зростання цін на сигарети малої та середньої вартості приблизно на 50 копійок за пачку, а на дорогі марки сигарет - до 1 гривні за пачку, - повідомляє ТСН.

Експерт нагадав, що, згідно з прийнятим 20 травня Верховною радою Законом (законопроект N6337) (ще не підписаний президентом), ставки акцизу на сигарети з фільтром повинні підвищитися: специфічна - від 69 до 90 гривень на 1000 штук, адвалорна - від 20% до 25% , мінімальна - від 115 до 150 гривень на 1000 штук.

Проект нового Податкового кодексу пропонує залишити специфічну ставку на колишньому рівні - 69 гривень, але при цьому підвищити адвалорну ставку до 36%, а мінімальну ставку підвищити до 170 гривень. Для сигарет без фільтра пропонується підвищити мінімальну ставку з 57,5 гривні до 85 гривень. Також пропонується ввести акциз на тютюнову сировину (12 гривень за 1 кілограм, зараз ставка є нульовою) і ряд інших змін.

Таким чином, у разі підписання президентом згаданого закону, для сигарет з фільтром середньої вартості (наприклад, Bond) вартість виросте з нинішніх 6,25 гривні до 7,35 гривні після 1 липня, а у випадку прийняття Податкового кодексу - до 7,80 гривні за пачку.

Дешеві сигарети з фільтром (наприклад, "Отаман"), підрахував Красовський, подорожчають відповідно від 4,75 гривні до 5,60 гривні і 6,10 гривні за пачку. Дорогі сигарети з фільтром (наприклад, Marlboro) подорожчають відповідно від 9,00 гривні до 10,30 і 11,30 гривні за пачку.

Крім того, припускає експерт, введення акцизу на тютюнову сировину може підвищити вартість сигарет ще приблизно на 20 копійок за пачку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук