В уряді виник конфлікт через призначення заступника міністра культури

КультураК.С., 21 квітня 20160

Перший конфлікт нового міністра культури Євгена Нищука із віце-прем’єром з гуманітарних питань В’ячеславом Кириленком, колишнім міністром культури, спалахнув через кандидатуру заступника міністра з питань Євроінтеграції.

Під час першого засідання новопризначеного уряду при обговоренні кадрових змін у міністерствах В’ячеслав Кириленко виступив категорично проти звільнення призначеного ним заступника міністра з питань Євроінтеграції Андрія Вітренка та призначення на його посаду Світлани Фоменко, яка обіймала її під час попередньої каденції Нищука. 

Кириленко повідомив, що Євген Нищук запропонував звільнити заступників. «Усі ці звільнення, на мою думку, сумнівні, але одне особливо шкідливе і неефективне - про звільнення заступника міністра з питань євроінтеграції Андрія Вітренка. Мотивів фактичних, як мінімум, я як член уряду не бачу жодних», - зазначив він. Колишній міністр культури зазначив, що саме Вітренко підписав приєднання України до програми «Креативна Європа».

Проте розроблена ця програма була за часів Нищука. Як раз зволікання із приєднанням до програми не раз ставила Кириленкові у вину культурна спільнота.

Обидва урядовці багато говорили про фаховість своїх претендентів на посаду. Нищук розповів, що Світлана Фоменко пройшла співбесіду з віце-прем'єром з євроінтеграції Іванною Клімпуш-Цинцадзе і може пройти цю співбесіду в уряді.

У підсумку це кадрове питання було єдиним, за яке уряд не проголосував, залишивши його на доопрацювання.

Нагадаємо, що коли у грудні 2014 року В’ячеслав Кириленко змінив на посаді голови Мінкульту Євгена Нищука,  уряд звільнив усіх його заступників - Олесю Островську-Люту, Світлану Фоменко та Олександра Журавчака. На їх місця були призначені Андрій Вітренко (заступник з питань європейської інтеграції), Юрій Зубко (заступник, керівник апарату) та Ігор Лиховий (перший заступник міністра культури).

Окрім Світлани Фоменко, Євген Нищук анонсував повернення Тамари Мазур (керівник апарату). Також він зазначив, що хотів повернути на місце першого заступника Олесю Островську, але вона зараз не може взяти на себе цю роботу. Тож вона перебуватиме у статусі радника. Також під питанням посада заступника з питань мистецтв і навчальних закладів, яку зараз обіймає Ростислав Карандєєв.

Коли лише стало відомо, що Євгена Нищука призначили міністром культури, а В’ячеслав Кириленко залишився віце-прем’єром з гуманітарних питань представники культурної спільноти висловлювали занепокоєння, що він зможе блокувати ініціативи Мінкульту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук