«VAB Банк» визнано неплатоспроможним

ЕкономікаІрина Данилів, 21 листопада 20145230

Національний банк України відніс «ВіЕйБі Банк» (VAB банк) до категорії неплатоспроможних. Відповідне повідомлення розміщено на офіційному сайті Нацбанку.

Згідно із повідомленням, відповідно до законодавства Фондом гарантування вкладів фізичних осіб 21 листопада 2014 року в зазначеному банку запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу.

«З метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів зазначеного банку Національний банк в жовтні 2014 року прийняв рішення про віднесення ПАТ «ВіЕйБі Банк» до категорії проблемних», - йдеться у повідомленні.

Нацбанк також повідомив, що в межах встановлених процедур працював з керівництвом та власниками банку щодо пошуку шляхів поліпшення фінансового стану. Проте пропозиції власників щодо збільшення капіталу банку виявилися недостатніми для підтримання його платоспроможності - акціонери ПАТ «ВіЕйБі Банк» не надавали реальної фінансової підтримки банку, що призвело до подальшого погіршення фінансових показників та неможливості своєчасного виконання банком зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами. При цьому банк не відповідає критеріям, які є підставою для участі держави в докапіталізації банку.

«У зв’язку з тим, що достатніх джерел для рекапіталізації банку немає Нацбанк  був вимушений прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних. Ми впевнені, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб забезпечить виплату вкладникам гарантованої суми відшкодування у найкоротші терміни, а також зробить усе необхідне для ефективного виведення ПАТ "ВіЕйБі Банк" з ринку з метою якомога повного задоволення потреб кредиторів", – зауважив перший заступник голови НБУ України Олександр Писарук.

Раніше основний власник «VAB банку» Олег Бахматюк заявив, що акціонери можуть докапіталізувати установу на 2,5-3 млрд грн за рахунок залучених ззовні інвестицій, якщо держава також візьме участь в рекапіталізації.

За даними Insider Бахматюку через кіпрську Quickcom Limited належить 86,78% акцій банку. Станом на 1 липня 2014 року, «VAB банк» займає 16 місце серед 173 банків з активами в розмірі 24,5 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук