Вартість будівництва нової дороги в Україні вдвічі менша, ніж в ЄС

ЕкономікаРоман Ганкевич, 13 лютого 201719353
Керівник «Укрдорінвест» розказала, як розподіляються основні витрати на будівництво доріг

Будівництво одного кілометра нової дороги в Україні коштує 4,25 мільйона американських доларів, тоді як в європейських країнах цей показник тримається на рівні 10 мільйонів доларів за один кілометр. Про це у своєму блозі повідомила директор ДП «Укрдорінвест» Олена Криворучко.

«Будівництво одного кілометра нової дороги коштувало 4,25 мільйона американських доларів. Для порівняння, в європейських країнах цей показник тримається на рівні 10 мільйонів доларів за один кілометр. Так що наші ціни на багато менші. Втім, як і бюджети», - заявила Криворучко.

За її словами, вартість може коливатися залежно від технічних рішень різного ступеня складності. Зокрема, виходячи з існуючих на сьогодні контрактів, один кілометр капітального ремонту дороги першої категорії може коливатися від 2,3 до 2,8 мільйона доларів. Кожна ділянка має унікальні особливості і свій ландшафт. Окрім цього, кожна ділянка також може передбачати технічні рішення різного ступеня складності у вигляді кількості штучних споруд (наприклад, розв'язок), елементів безпеки дорожнього руху, освітлення, і багато іншого.

«Звідси виходить, що одна і та ж фірма може оцінити один кілометр капітального ремонту дороги першої категорії як у 2,5 мільйона доларів, так і в 2,3 мільйона, або в 2,8 мільйона доларів», - пояснила Криворучко.

Керівник держпідприємства також розказала, як розподіляються основні витрати на будівництво доріг. За її словами, частина земляних робіт може становити від 6 до 30% вартості одного кілометра готової дороги. На частку основи з кам'яного матеріалу і безпосередньо дорожнього покриття припадає від 24% до 72% вартості одного кілометра. Що ж до витрат на елементи безпеки руху, то в Україні вони становили від 2,7% до 5,7% ціни контракту.

Нагадаємо, раніше Міністр інфраструктури Володимир Омелян назвав середню вартість ремонту українських доріг. За його словами вартість капітального ремонту 1 км дороги у 2016 році в середньому становила 7 млн грн.

Як повідомлялося, дорогу Львів - Самбір планують відремонтувати за 741 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук