У понеділок, 23 січня, у львівській лікарні св. Пантелеймона (колишня лікарня швидкої медичної допомоги) вдруге в Україні провели трансплантацію легень від посмертного донора. Львівські трансплантологи провели пересадку самостійно, без допомоги колег із-за кордону. Здорові легені отримав 56-річний киянин Олексій Чернишков, ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС, який сам виховує 11-річного сина, повідомив у Facebook генеральний директор Першого медоб’єднання Львова Олег Самчук.
«Зараз наші лікарні роблять другу в історії України трансплантацію легень від посмертного донора. Їх отримує батько-одинак, легені якого постраждали під час аварії на Чорнобильській АЕС. Він - один з ліквідаторів. Біля операційної на нього чекає 11-річний син. Йому потрібен тато. Цю операцію наші лікарі роблять без допомоги іноземних колег. Вперше не лише для нас – для України», – написав Олег Самчук.
Нині Олег Самчук повідомив, що трансплантацію легень провела команда лікарів, яку очолили кардіохірурги Роман Домашич та Ігор Гуменний.
«Зробили вони це через “мінідоступ” і без задіяння апарату штучного кровообігу. Трансплантація тривала 16 годин. Завершилася вночі. Минула успішно. Від ранку пацієнт дихає самостійно», – пише Олег Самчук.
Донором став 54-річний чоловік, який помер внаслідок інсульту. Після того, як лікарі діагностували смерть мозку, рідні погодилися віддати його органи заради порятунку життя п’ятьом людям.
Цього дня у лікарні св. Пантелеймона пересадили ще і серце. Його отримав 48-річний Олександр Арестов із Запоріжжя. Він хворів на дилатаційну кардіоміопацію. Стан чоловіка був близьким до критичного.
Трансплантацію серця провела команда лікарів з Інституту серця, яку очолив кардіохірург Борис Тодуров, поки львівські кардіохірурги займалися пересадкою легень.
«Зробили першу пересадку серця цього року. Команда Інституту серця знову працює разом із колегами зі Львова. Ми продовжуємо працювати на благо наших українських пацієнтів та тримаемо медичний фронт», – повідомив директор Інститутут серця Борис Тодуров.
Команда трансплантологів лікарні пересадила також печінку і нирки. Печінку пересадили 50-річному мешканцю Закарпаття, який хворів на цироз. Нирки – 47-річному Івану Вориняку також із Закарпаття і 44-річній Любові Масик із Прикарпаття. Обоє тривалий час хворіли на хронічнй гломерулонефрит.
Нагадаємо, в Україні вперше пересадку легень провели у вересні 2021 року саме в лікарні св. Пантелеймона. Легені пересадили 56-річному львів'янину Віктору Бабію, який понад десять років мав хронічне захворювання легень, останні чотири майже не виходив з квартири. Його життя залежало від кисневого концентратора і без трансплантації він не мав жодних шансів вижити. Трансплантацію легень провела команда, до якої увійшли львівські і польські лікарі. На рахунку польських колег більше сотні пересадок легень. Вони приїхали до Львова з міста Забже, з Сілезького центру хвороб серця, де команда львівських трансплантолгів неодноразово проходила стажування.
Нині Віктор Бабій повноцінним життям: багато ходить, гуляє, піднімається східцями, робить закупи в магазині тощо.