Верховна Рада прийняла закон про криміналізацію контрабанди лісу з поправками Порошенка

Закон про посилення відповідальності за контрабанду лісу український парламент вперше прийняв 3 липня, але його ветував президент, виключивши з нього заборону на експорт дров.

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 6 вересня 20184580

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект про збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів, який встановлює жорстку криміналізацію контрабанди лісу-кругляка. Раніше цим законопроектом також обмежувався експорт дров, але тепер, згідно з поправками Порошенка, цю норму з нього вилучили.

Законопроект із поправками президента, які виключають пункт про заборону експорту паливної деревини (дров), підтримали 246 народних депутатів на засіданні парламенту в четвер, 6 вересня.

Водночас, на думку голови профільного парламентського комітету Віктора Галасюка, парламент має повернутися до цього питання і знайти можливості збереження заборони експорту дров, під виглядом яких з України вивозиться ліс-кругляк, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада вже приймала цей законопроект, але президент України Петро Порошенко його ветував.

Зокрема, під час голосування 3 липня Верховна Рада обмежила експорт дров терміном на вісім років. Тепер, згідно з правками президента, цю норму з закону вилучено.

Загалом цей закон суттєво посилює адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу та його подальшу контрабанду.

До Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, вноситься норма, згідно з якою незаконна вирубка і перевезення, зберігання незаконно вирубаних дерев тягнуть за собою накладення на громадян штрафу від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (неоподатковуваний мінімум – 17 грн), а на посадових осіб – від 75 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у чинному на сьогодні законодавстві – від 5 до 10 і від 7 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян відповідно).

У разі повторного правопорушення протягом року розмір штрафу становить для громадян від 30 до 60 неоподатковуваних мінімумів, для посадових осіб – від 300 до 600.

Крім цього, згідно зі змінами до Кримінального кодексу України, переміщення через митний кордон України поза митним контролем або приховування від митного контролю необробленого лісоматеріалу або пиломатеріалів цінних або рідкісних порід карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Ті ж дії, які вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням його службового становища карається позбавленням волі на строк від п'яти до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади та з конфіскацією майна.

Якщо ці дії вчинені організованою групою осіб або в особливо великих розмірах, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 12 років із позбавленням права займатися певною діяльністю протягом трьох років і з конфіскацією майна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук