Верховна Рада ратифікувала угоду з ЄІБ про кредит в €400 млн для агробізнесу

ЕкономікаАндрій Стець, 20 вересня 20162080

Верховна Рада ратифікувала угоду з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) про залучення Україною 12-річного кредиту на 400 млн євро, кошти якого будуть спрямовані на підтримку рибної галузі, малого та середнього агробізнесу. За ухвалення законопроекту №0106 проголосували 269 нардепів, пише «Інтерфакс-Україна».

«Позичальником є Україна, яка за участю Мінагропроду і «Укрексімбанку» буде передавати через банківську систему гроші кінцевим бенефіціарам з метою фінансування проектів. Ставка відсотків буде в рік близько 1,6% в євро або ставка Euribor, яка зараз становить -0,2%, плюс 1%. Одноразових комісій не передбачено», - сказав заступник міністра фінансів Юрій Буца, презентуючи документ.

За словами чиновника, реалізація проекту кредитування буде проходити в 2016-2020 роках. При цьому пільговий період погашення складатиме 4 роки, а загальний термін погашення – 12 років, включаючи пільговий період.

Зазначимо, що угоду про залучення кредиту ЄІБ було підписано 28 грудня 2015 року. Кошти планують спрямувати на реалізацію проектів у сфері вирощування зернових і олійних культур, модернізації рибного господарства й аквакультури.

Європейський інвестиційний банк надаватиме кредитні кошти траншами, кожен з яких становитиме не менш ніж 10 млн євро.

За даними Кабміну, за рахунок кредитних коштів може бути покрито до 50% вартості окремих проектів. Джерелом фінансування решти 50% вартості будуть власні кошти банків-учасників або засоби кінцевих бенефіціарів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук