Верховна Рада у першому читані підтримала скасування пенсійного збору з валютообмінних операцій

ЕкономікаЮлія Поліковська, 1 листопада 20163210

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про скасування пенсійного збору з валютних операцій. За законопроект №4741 проголосували 247 народних депутатів, повідомив «Інтерфакс-Україна».

Законопроект пропонує скасувати ставку пенсійного збору при операціях з купівлі валюти як в готівковій, так і безготівковій формі, яка становить в даний час 2%.

Законопроект також пропонує дозволити здійснювати операції з купівлі і продажу іноземної валюти без надання посвідчення особи.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що у січні 2011 року Верховна Рада скасувала пенсійний збір з операцій з іноземною валютою, але вже в 2014 році знову повернулася до його стягування зі ставкою 0,5%. При цьому ставка пенсійного збору при купівлі валюти в готівковій та безготівковій формі із початку 2015 року була підвищена з 0,5% до 2%, але з платників цього збору були виключені юридичні особи, а об’єктом збору визначені виключно готівкові операції з купівлі валюти.

«Впровадження такого механізму наповнення Пенсійного фонду не відповідає основним принципам функціонування пенсійної системи України, передбачають солідарну відповідальність працівників і роботодавців і не покладання її на третіх осіб», – вважають автори законопроекту.

Згідно з документом, справляння пенсійного збору з операцій купівлі валюти зумовило зростання тіньового сектора валютообмінних операцій, створення розгалуженої мережі нелегальних обмінних пунктів та масштабний відтік валюти з банківського сектора.

У записці з посиланням на оцінки асоціації «Український кредитно-банківський союз» також вказується, що тіньовий валютний ринок вже досягнув 50%, що створює додатковий девальваційний тиск на гривню і ускладнює механізм функціонування офіційного валютного ринку в країні.

«Прийняття законопроекту сприятиме істотному скороченню багатомільярдного тіньового сектора, створення умов для зростання довіри населення і бізнесу до дій Національного банку України і національній валюті, що сприятиме поверненню заощаджень в банківську систему», – резюмується в пояснювальній записці.

У разі прийняття закон вступає в силу з 1 січня 2017 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук