Верховна Рада ухвалила закон про концесійні платні дороги в Україні

Новий закон стосуватиметься тільки новозбудованих трас

Верховна рада схвалила законопроект №6766 про концесійні автошляхи в Україні. Документ підтримали за основу і в цілому 233 депутата, пише «Громадське».

Коли закон набуде чинності, приватні компанії зможуть будувати автошляхи та брати за них платню. За законом на умовах концесії можуть будувати дороги загального користування державного значення.

Максимальний розмір плати за разовий проїзд концесійними дорогами визначатиме Кабінет міністрів України. А усі платні дороги обіцяють забезпечити безкоштовними альтернативними шляхами.

У Міністерстві інфраструктури зазначили, що чинні дороги платними не стануть. «Ще раз наголошую: існуючі автошляхи не передаватимуться в концесію. Концесійною може бути виключно нова дорога, яка пролягає паралельно до існуючої, щоб користувачі мало право обирати: їхати платною дорогою чи безкоштовною», — повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Водночас у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України готують інший законопроект про концесію. Він стосуватиметься не тільки будівництва автошляхів, а й експлуатації існуючих об’єктів інфраструктури — наприклад, портів, вокзалів, паромних переправ.

Згідно із попередніми оцінками, такий документ можуть ухвалити у парламенті до другого кварталу цього року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук