Верховна Рада відмовилась скасовувати зниження акцизу на вживані автомобілі

Спікер Андрій Парубій підписав закон про зниження акцизів на вживані авто та спрямував його на підпис президенту

ЕкономікаАндрій Стець, 16 червня 201611970

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій підписав законопроект № 3251 «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення «Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку уживаних транспортних засобів». Це сталося після того, як Верховна Рада України не змогла скасувати раніше прийняте рішення про зниження акцизу на старі автомобілі.

За відповідний проект постанови про скасування рішення про прийняття в цілому законопроекту проголосували лише 1 депутат за 226 мінімально необхідних голосів (проти - 125 депутатів).

Проект постанови про скасування голосування за зниження акцизу зареєстрував народний депутат Дмитро Святаш (група «Партія Відродження»).

Нагадаємо, 31 травня 2016 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №3251, яким тимчасово, до 31 грудня 2018 року, значно знижуються ставки акцизного збору на вживані легкові автомобілі, зокрема, з метою мінімізації використання схем «тимчасового ввезення» для ухилення від сплати податків.

Закон вступає набуває чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Законом передбачено зниження ставок акцизного податку тільки на легкові автомобілі, випущені після 1 січня 2010 року, а також заборонено ввезення автомобілів з країни, визнаної агресором.

Крім того, фізична або юридична особа може ввезти за зниженими ставками тільки один автомобіль і для власних потреб, а якщо такий автомобіль буде відчужений протягом 365 днів, то його власник зобов'язаний сплатити повну ставку акцизного податку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук